• norsk
    • English
  • English 
    • norsk
    • English
  • Login
View Item 
  •   Home
  • Høgskulen på Vestlandet
  • Fakultet for økonomi og samfunnsvitskap / Faculty of Business Administration and Social Sciences
  • Institutt for økonomi og administrasjon
  • View Item
  •   Home
  • Høgskulen på Vestlandet
  • Fakultet for økonomi og samfunnsvitskap / Faculty of Business Administration and Social Sciences
  • Institutt for økonomi og administrasjon
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

High End-Turisme og dets potensiale på Kalneset i indre Hjørundfjord

Hjelle, Elise; Stangeland, Gunn Iren; Øygard, Trude
Bachelor thesis
Thumbnail
View/Open
Hjelle_Øygard_Stangeland.pdf (494.4Kb)
URI
http://hdl.handle.net/11250/196635
Date
2014
Metadata
Show full item record
Collections
  • Institutt for økonomi og administrasjon [991]
Abstract
Denne bacheloroppgaven tar for seg markedet for High End-turisme. Problemstillingen vil gi svar på hvem denne kundegruppen er og hvilke produkt de er ute etter. Oppgaven vil også forsøke å gi svar på hvordan bedriften Hjørundfjorden Adventures har forutsetninger og potensiale for å nå denne kundegruppen.

High End-turisme er et relativt nytt begrep i reiselivet i Norge, og ut i fra vårt arbeid ser vi at få aktører ser på Norge som en High End-destinasjon. Den manglende kjennskapen til High End-turisme, gjør at Norge står over flere utfordringer når det gjelder innpass i dette markedet. Vår oppgave viser de ulike kjennetegnene ved kundegruppen, samt hvilke kvaliteter de etterspør. Vi belyser også viktigheten med et godt nettverk, produktutvikling, merkevarestrategi og markedsføringsstrategi.

I utformingen av oppgaven har vi hatt et samarbeid med Hjørundfjorden Adventures, der vi gjennom vår analyse av High End-markedet skal kunne fastslå potensialet og utfordringer for denne bedriften sin satsing på dette markedet.

Funnene i denne oppgaven baserer seg hovedsakelig på primærdata hentet fra dybdeintervjuer med 3 uavhengige aktører, der respondentene har erfaring og kjennskap til High End markedet. De baserer seg også på tidligere forskning, nettbaserte artikler og fagbøker.

Gjennom undersøkelsen ser vi at High End-segmentet er personer som er kunnskapsrike, godt utdannet, bereiste og betalingsvillige. Reisene skal være unike, private og i hovedsak basert på naturbaserte opplevelser. Da kundegruppen sjeldent er i direkte kontakt med tjenestetilbyderne, blir det derfor viktig med et nettverk som innebærer agenter i inn- og utland for aktørene. Det er også behov for en velutviklet merkevarestrategi og markedsføringsstrategi.
Description
RE694 Bachelor i Reiselivsledelse Mai 2014

Contact Us | Send Feedback

Privacy policy
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Service from  Unit
 

 

Browse

ArchiveCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsDocument TypesJournalsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsDocument TypesJournals

My Account

Login

Statistics

View Usage Statistics

Contact Us | Send Feedback

Privacy policy
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Service from  Unit