• norsk
    • English
  • norsk 
    • norsk
    • English
  • Logg inn
Vis innførsel 
  •   Hjem
  • Høgskulen på Vestlandet
  • Fakultet for økonomi og samfunnsvitskap / Faculty of Business Administration and Social Sciences
  • Institutt for maritime studier
  • Vis innførsel
  •   Hjem
  • Høgskulen på Vestlandet
  • Fakultet for økonomi og samfunnsvitskap / Faculty of Business Administration and Social Sciences
  • Institutt for maritime studier
  • Vis innførsel
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Skipsulykker blant lasteskip i norsk territorialfarvann

Einarsen, Helge
Bachelor thesis
Thumbnail
Åpne
Einarsen22.pdf (744.1Kb)
Permanent lenke
http://hdl.handle.net/11250/293929
Utgivelsesdato
2015-07-30
Metadata
Vis full innførsel
Samlinger
  • Institutt for maritime studier [144]
Sammendrag
Oppgaven har til hensikt å finne de organisatoriske, tekniske og menneskelige årsakene som medvirker til ulykker oppstår blant lasteskip i norskterritorialfarvann. Oppgaven skal i tillegg belyse hvilke faktorer som oftest går igjen, og foreslå tiltak som kan medvirke til at de samme ulykkene ikke skal skje igjen.

Det er en dagsaktuell problemstilling i form av at ulykker oppstår fra tid til annen. Sikkerhet er et veldig sentralt tema som angår skipsfarten. Oppgavene er gjennomført i henhold til Høgskolen Stord/Haugesunds retningslinjer. Dokumentstudie ble valgt som metode til å analysere offentlig gransket rapporter.

Oppgaven konkluderer med at de medvirkende faktorer til ulykkene på lastefartøy i norskterritorialfarvann var relatert til menneskelige og organisatoriske årsaker. Det ble også konkludert med at det ikke var tekniske faktorer som førte til at hendelsene inntraff. Oppgaven har tatt for seg faktorer som har påvirket selve hendelsen, faktorer som har påvirket konsekvensene har ikke blitt inkludert, innunder her faller tekniske faktorer. Det konkluderes med at hendelsene oppstod på grunn av manglende tilstedeværelse, dårlig planlegging forutfor/under seilas og av brudd eller mangler i styringssystemet, ofte i form av at brobesetningen hadde dannet en operasjonell praktisk drift som ikke var i henhold til prosedyrene.

Kontakt oss | Gi tilbakemelding

Personvernerklæring
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Levert av  Unit
 

 

Bla i

Hele arkivetDelarkiv og samlingerUtgivelsesdatoForfattereTitlerEmneordDokumenttyperTidsskrifterDenne samlingenUtgivelsesdatoForfattereTitlerEmneordDokumenttyperTidsskrifter

Min side

Logg inn

Statistikk

Besøksstatistikk

Kontakt oss | Gi tilbakemelding

Personvernerklæring
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Levert av  Unit